Skip to content

Eksperiment: Eesti Blogijate instagrammi konto ülevõtt

Lugu sellest, kuidas ma ühel laupäeval 2042 jälgijaga Eesti Blogijate instagrammi konto all päevategemisi kajastasin.

Olgugi, et vahel kaotan selge visiooni, mismoodi ma selle blogi edasist kulgu suunata soovin, sest ideid tuleb aina juurde, siis uute asjade katsetamine on jätkuvalt nii huvitav, et pean uute kogemuste saamiseks regulaarselt oma mugavustsoonist välja astuma.

Viimane suurem eneseületus oli 18. mail Eesti Blogijate instagrammi konto ülevõtmine ja seal oma toimetamiste kajastamine. Hetkel on mu blogi jälgijateks peamiselt inimesed, kes mind isiklikult tunnevad, mistõttu püüan siin jagada rohkem selliseid teemasid, mis on ka mulle uued. Samas avastasin instagrammi kontol askeldades ja inimeste tagasisidet jälgides, et tegelikult ei anna mu senised blogikirjeldused eriti infot minu enda kohta. Üleüldse olen suures osas püüdnud jääda üsna anonüümseks, mis puudutab mu isiklikke tegemisi või eelistusi. Üllatuseks tekkis aga just nendes teemades, mida ise nii igapäevaseks pean, palju uudishimulikke küsimusi. Näiteks barefoot jalanõude osas või koriluse või ka raamatute lugemise osas. See viis mind mõttele, et ehk peaksin pisut rohkem kirjutama ka neil teemadel, mis mis on mulle iseenesest mõistetavad, aga teile ehk põnevad lugeda ja vahest saab keegi ka neist inspiratsiooni, et ise mingeid muutusi argipäevas teha. Kaasnähtusena saab natuke minuga ka rohkem tuttavaks. Ka need inimesed, kellele tundub, et mind juba päris hästi tunnevad. Tegelikkuses avastan, kui tihti kuulen aga sõnu “ma ei teadnudki, et sa SELLEGA ka tegeled või kasutad jne”, nii et ehk on kõigil siiski veel midagi avastada.

Igatahes tegin oma esimese elulise kajastuse just seal blogis ja kuna suurem osa võhmast läks siiski lugude tasandile ja need kustuvad 24 tunni möödudes, siis salvestasin need ära, et huvilised hiljem nüüd selle blogipostituse kaudu piltide vahendusel 18. mai seiklusi jälgida saaksid.

Taustaks veel nii palju, et Eesti Blogijate instagrammi konto ongi selline koht, kus iga päev üks Eesti blogija kolme pildi ning lugude (story) vahendusel oma ühte päeva kajastab. Ainus reegel on kajastada oma toimetusi etteantud kuupäeval, postitada kolm pilti, et igale blogijale tekiks oma rida (nii lahedalt mitmetähenduslik) ja sisu osas on käed loominguliselt vabad. Nagu mainitud, siis on sellel kontol hetkel 2042 jälgijat, kellest aktiivseid lugude vaatajaid oli keskmiselt 1000 tükki. Personaalsemat tagasisidet sai nii postkasti kui lugude küsitluse alla veel lisaks. Omamoodi lahe statistika kogumise viis.

Minu kolm pilti koos tutvustavate tekstidega, mille postitasin, olid sellised (täispikad tekstid leiab EBI kontolt):

Endale üllatuseks postitasin seekord palju pilte endast, kuigi mu enda instagrammi konto sisu on olnud enamasti hetked, mida näen läbi oma silmade, aga kuna eesmärk oli pisut rohkem end tutvustada läbi pikema jutu, siis jäid need pildid hetkel valikusse. Praegu tagant järele vaadates on need päris lahedad klõpsud, sest kõigil teen midagi sellist, mis mind inimesena palju iseloomustavad – vaatan julgelt ja (enamasti) naerusuiselt inimestele ja elule silma, mõtisklen sügavatel eksistentsiaalsetel teemadel, kus piirid on hägustunud (nagu keskmise pildi taeva- ja merepiir) ning loon oma kätega midagi uut (uut enda ja maailma jaoks). Näib, et juhuslikkust selles valikus pole, kuigi neid postitades ma kindlasti nii sügavalt selle valiku osas ei juurelnud. Pigem keskendusin, et oleks hea emotsioon või ma enda meelest kaunis poosis peal. Oh seda edevust…. 😛

Lugudega oli huvitav see, et ma polnud varem väga palju neid teinud, kui enda konto üksikud nopped välja arvata ega osanud alguses kuidagi nendega algust teha. Aga mingil hetkel sain nii suure hoo sisse, et lugude kaudu kajastamine hakkas mulle väga meeldima, mistõttu otsustasin, et teen seda edaspidi rohkem ka eksperimentaariumi instagrammi kontol. See on hea viis, kuidas pildil püsida, aga samas kajastab noppeid, mida piltiritta panekuks nii oluliseks ei pea. Näiteks hoiatused peatsest blogipostitusest vms. Lisaks annab see mulle parema ülevaate, kui palju inimesi reaalselt üldse lugusid vaatab või kaasa elab. Hetkel tundub, et 87 jälgijast keskmiselt 15 inimest.

Aga minu lugude kulg päeva peale kujunes siis lõpuks selliseks, et sain neid kokku omajagu ja ka aktiivseid suhtlejaid oli lõpuks täitsa arvukalt. Nii mõnigi neist leidis tee ka blogi instagrammi jälgijate hulka. Julgustan praegu ka kommentaariumis või muul viisil märku andma, kas mõni teemadest oli üllatav või lihtsalt kõnetas, kuna oli äratundmisrõõmu? 🙂 Põnev oleks ju teada!

Minu 18. mai oli aga selle konto vahendusel selline:

Kokkuvõte minu Eesti Blogijate Instagrammi konto storydest

Tagantjärele mõeldes oleks kindlasti veel üht-teist võinud lisada, aga tegelikult oli kogu selle info kokku kogumine üsna mahukas töö, mida igapäeva toimetuste kõrvalt teha. Õnneks sain tänu Härrale suurema osa ajast siiski telefonis nokitseda, kuna nad veetsid Pisipreiliga koos ühe suviselt vahva päeva.

Kuidas Sulle tundub, hea lugeja, kas said ka minu kohta midagi uut teada? 🙂

P.s Veel viimane nädal on aega Eesti Blogiauhindade kandidaatidele hääli anda. Olen aru saanud, et esikolmikud on juba tihedas rebimises, nii et tasub kaalukausside mõjutusse oma panus anda.

Please follow and like us:
error
fb-share-icon